Ceny karnetów narciarskich w sezonie 2024/25 – znowu podwyżki

Artykuły Featured Narciarskie podróże Ceny karnetów narciarskich w sezonie 2024/25 – znowu podwyżki

W nadchodzącym sezonie zimowym 2024/2025 wakacje na nartach znów będą droższe. Wiele ośrodków narciarskich w Alpach podnosi ceny biletów jednodniowych i wielodniowych. Entuzjaści sportów zimowych w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i Francji będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni, aby cieszyć się jazdą na nartach. W niektórych ośrodkach ceny wzrosły nawet o dziesięć i więcej procent.

Jakie są przyczyny tak znacznego wzrostu cen? Rosnące koszty energii, inflacja i wyższe koszty personelu wywierają presję na operatorów i są przenoszone bezpośrednio na gości. Niemiecki portal Schneehoehen.de przyjrzał się bliżej trendom cenowym w różnych ośrodkach narciarskich. Porównano obecne ceny z tymi z poprzedniego sezonu. Podane ceny dotyczą zakupu jednodniowego karnetu w kasie w wysokim sezonie.

Ceny skipassów rosną w nowym sezonie narciarskim

Wzrost cen w ośrodkach narciarskich w Austrii

Większość austriackich ośrodków narciarskich opublikowała już swoje ceny, a trend jest jasny. Inflacja, rosnące koszty energii i niedobory personelu wywierają presję na operatorów i powodują dalszy wzrost cen. W Austrii na karnety narciarskie narciarze muszą wydać średnio o siedem procent więcej niż w ubiegłym sezonie. Szczególnie wysoki wzrost cen odnotowano w ośrodkach Obertauern (65 euro, +10,2%), Fendels (50 euro, +11,1%) i Nauders (63 euro, +10,5%). Dużo więcej płacimy w tym sezonie za karnet także na lodowcach Pitztal (70 euro, + 7,7%), Kaunertal  ( 74 euro, +8,8%) oraz w Serfaus-Fiss-Ladis (70 euro, +9,4%)

Ośrodek Cena 2023/24 Cena 2024/25 Zmiana
Lodowiec Pitztal & Rifflsee 65 euro 70 euro + 7,7%
Tiroler Zugspitz Arena 62 euro 66 euro + 6,45%
Sölden 74,50 euro 79 euro + 6%
Kühtai 52 euro 55 euro + 5,8%
Silvretta Skipass (Ischgl, Galtür, See, Kappl) 72 euro 76 euro + 5,6%
Kitzbühl 72 euro 76 euro + 5,6%
Zillertal Arena 72,50 euro 76 euro + 4,8%

Porady wakacyjne:

Szukasz informacji z ośrodków narciarskich? Gdzie można znaleźć tanie zakwaterowanie, mieszkania i pokoje? Bezpośrednio na naszej stronie internetowej znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do organizacji urlopu narciarskiego. Znajdziesz tam również przegląd godzin otwarcia ponad 2000 ośrodków narciarskich, a także najnowsze informacje o warunkach narciarskich i pogodzie.

Możesz także zapisać się do naszego newslettera, aby nie przegapić żadnych wiadomości i wskazówek dotyczących sportów zimowych i zimowych wakacji!

 

Szwajcaria: Umiarkowane podwyżki, ale tu już i tak jest drogo

Szwajcaria pozostaje bardzo popularnym, ale drogim kierunkiem zimowych ferii. Wzrost cen jest tu bardziej umiarkowany w porównaniu do innych krajów. W Davos-Klosters jednodniowy karnet kosztuje teraz 89 franków szwajcarskich (+3,5 proc.), a w regionie Jungfrau 79 franków szwajcarskich (+5,3 proc.).

Promyk nadziei dla szukających oszczędności: w niektórych ośrodkach narciarskich ceny pozostały bez zmian, np. w Saas-Fee i Scuol. Chociaż jazda na nartach w Szwajcarii jest średnio nieco droższa niż w krajach sąsiednich, Szwajcaria jest bardzo popularnym kierunkiem wyjazdów narciarskich i oczarowuje odwiedzających swoim wyjątkowym urokiem.

Ośrodek narciarski Ceny 2024/25 Zmiana
Jungfrau Ski Region 79 CHF + 5,3%
Davos-Klosters 89 CHF + 3,5%
St-Luc/Chandolin, Grimentz-Zinal, Vercorin im Wallis (Skipass Val d’Anniviers) 72 CHF + 1,4%
Saas-Fee 79 CHF bez zmian
Scuol im Engadin 69 CHF bez zmian

 

Wzrost cen skipassów także we włoskich ośrodkach narciarskich

Ceny rosną również we włoskich Alpach, choć tutaj w umiarkowanym stopniu. Region Dolomiti Superski, znany ze swojej różnorodności i piękna, podnosi cenę jednodniowego karnetu narciarskiego do 81 euro (+1 euro). Ośrodki narciarskie Pfelders i Gitschberg Jochtal – Brixen również odnotowują wzrost cen.

Włochy pozostają atrakcyjną opcją dla entuzjastów sportów zimowych, którzy cenią sobie dobry stosunek jakości do ceny i nie chcą przegapić „La Dolce Vita” zimą.

Ośrodek narciarski Ceny 2024/25 Zmiana
Pfelders 52 euro + 6,1%
Gitschberg Jochtal – Brixen 68 euro + 4,6%
Ladurns 53 euro + 3,9%
Sulden 58 euro + 3,6%
Dolomiti Skiregion 81 euro + 1,25%

 

Francja: Wzrost cen w popularnych ośrodkach narciarskich

Francja podąża za przykładem sąsiadów, jeśli chodzi o wzrost cen. W Espace Killy cena jednodniowego karnetu narciarskiego wzrosła o 7,6 procent do 71 euro. Wyższe ceny obowiązują również we francuskich regionach alpejskich La Plagne i Les Gets.

Pomimo wprowadzonych zmian, Francja pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów narciarskich w Europie. Kraj słynie z różnorodności krajobrazu i szerokiej gamy tras narciarskich, które przyciągają zarówno początkujących, jak i doświadczonych narciarzy.

Ośrodek narciarski Ceny 2024/25 Zmiana
Espace Killy, Tignes 71 euro + 7,6%
Flaine (Grand Massif) 57 euro + 7,6%
La Plagne, Les Gets 74 euro + 5,7%

 

Ceny skipassów 6-dniowych wzrosły średnio o 5,11%

Jak wyliczył portal Snowplaza.de cena 6-dniowego karnetu narciarskiego dla dorosłych w szczycie sezonu wzrosła o 5,11%. Oznacza to średni wzrost cen o 17,12 euro. To mniejsza podwyżka niż w ubiegłym sezonie, kiedy t oceny skipassów wzrosły przeciętnie o 8,5%.

Wzrost cen różni się w zależności od kraju. Podobnie jak w przypadku karnetów jednodniowych ceny wzrosły najmniej w Szwajcarii, podczas gdy największy wzrost odnotowano w Austrii. Podobnie było w poprzednim sezonie, gdy w krajach alpejskich . Dane opierają się na wyborze znanych i dużych ośrodków narciarskich.

Kraj Średnia cena karnetu na 6 dni w sezonie (dorosły) Średnia podwyżka ceny w porównaniu do sezonu 2023/24
Austria 386,36 euro + 6,49%
Francja 351,57 euro + 4,81%
Niemcy 285,63 euro + 5,41%
Szwajcaria 363,80 CHF
(ok. 417 euro)
+ 1,30%
Włochy 332,38 euro + 5,60%

Żródło: Snowplaza.de

Wskazówki Skiinfo dotyczące oszczędzania: Jak zaoszczędzić na urlopie narciarskim

Chociaż ceny karnetów narciarskich rosną z sezonu na sezon, istnieją różne sposoby, aby uczynić urlop narciarski przyjaznym dla budżetu. Wiele ośrodków narciarskich oferuje zniżki za wczesną rezerwację i specjalne ceny online, które zazwyczaj są sporo tańsze niż zakup na miejscu. Karnety wielodniowe lub sezonowe są szczególnie opłacalne dla tych, którzy chcą spędzić na stoku więcej dni. Osoby podróżujące poza sezonem, na przykład w styczniu lub jesienią lub wiosną, oszczędzają pieniądze i zazwyczaj korzystają z mniej zatłoczonych stoków.

Zakwaterowanie z własnym wyżywieniem i mniejsze, mniej znane ośrodki narciarskie to kolejny sposób na obniżenie kosztów. Oferują one nie tylko tańsze zakwaterowanie, ale często także tańsze karnety narciarskie. Warto przyjrzeć się ofertom last minute hoteli.

Wskazówki dla rodzin: ośrodki narciarskie, w których dzieci mogą jeździć za darmo

Wzrost cen karnetów narciarskich może być obciążeniem finansowym, szczególnie dla rodzin. Na szczęście wiele ośrodków narciarskich oferuje bezpłatne karnety dla małych dzieci (zwykle do 4-6 lat). Ale są także takie stacje narciarskie, w których za darmo jeżdżą dzieci nawet do 10 roku życia. Ponadto często dostępne są specjalne wyjątkowo korzystne bilety rodzinne. Szczególnie warto zarezerwować bilety online z wyprzedzeniem.

Tutaj znajdziesz więcej wskazówek, jak tanio zorganizować wyjazd na narty >>>

Aplikacja Skiinfo – Narty i Śnieg

Bądź zawsze na bieżąco z naszą bezpłatną aplikacją Skiinfo Narty & Śnieg. To kompleksowa aplikacja dla narciarzy, snowboardzistów i wszystkich entuzjastów sportów zimowych, której nie może zabraknąć w Twoim telefonie. Znajdziesz tu wszystkie ważne informacje na temat ponad 2000 ośrodków narciarskich na całym świecie w przystępnym formacie. Aplikacja zawiera najnowsze raporty śniegowe, mapy tras narciarskich, niezliczone raporty użytkowników prosto ze stoków, informacje o głębokości pokrywy śniegu, pogodę narciarską, kamery na żywo, status stoków oraz informacje o wyciągach narciarskich, zakwaterowaniu i wiele więcej. Pobierz >>>

Najlepsze aplikacje dla narciarzy
Najlepsze aplikacje dla narciarzy
Podziel się:
Copyright © 1995-2025  Mountain News LLC.  All rights reserved.