Jak projektuje się odzież narciarską?

Artykuły Featured Sprzęt i wyposażenie Jak projektuje się odzież narciarską?

Nikt nie spędza więcej czasu w górach i na narciarskich stokach niż profesjonalni narciarze. Dlatego projektanci Helly Hansen skorzystali z ich doświadczeń i opinii przy projektowaniu najnowszej wersji kurtki narciarskiej tej marki. Dzięki tej współpracy kurtka w warunkach zimowych jest jeszcze bardziej wygodna i wydajna.

“Mamy szczęście współpracować z wieloma profesjonalistami narciarskimi, których wiedza i doświadczenie pomagają nam  udoskonalać nasze produkty, aby były naprawdę najlepsze na rynku” – powiedziała Louise Micolon, Product Manager ds. narciarstwa w Helly Hansen. W tym przypadku norweski koncern, będący liderem w produkcji odzieży żeglarskiej, narciarskiej oraz roboczej, o pomoc w projektowaniu kurtki poprosił zespół patroli narciarskich z Kicking Horse Mountain Resort oraz profesjonalnych amerykańskich narciarzy freeride’owych Jima Ryana i Madison Rose. W efekcie powstała wielokrotnie nagradzana kurtka Elevation Infinity Shell Jacket 3.0.

Kurtka narciarska Elevation Infinity Shell Jacket 3.0
Dobra kurtka narciarska musi się sprawdzić w każdych warunkach.

Trwała hydrofobowość

Kurtka posiada technologię LIFA INFINITY PRO™, najbardziej innowacyjną wodoodporną i oddychającą technologię Helly Hansen. Opiera się ona na w pełni wodoodpornej i oddychającej membranie LIFA INFINITY™.  Wyróżnia ją trwała hydrofobowość, uzyskana bez użycia rozpuszczalników lub PFAS. Wykorzystano technologię LIFA, opatentowane włókno Helly Hansen, które jest lekkie i hydrofobowe. Membrana jest tu połączona ze 100% tkaniną wierzchnią LIFA, gwarantując długotrwałą ochronę hydrofobową. Zaleta – nigdy nie trzeba ponownie impregnować jej chemicznie po użyciu.  „Kontynuując wprowadzanie innowacji poprzez wykorzystanie naszego LIFA INFINITY PRO™, wprowadzamy alternatywne rozwiązania dla odzieży wyczynowej, w której nie stosuje się chemicznego wykończenia w celu uzyskania hydrofobowości. W tej ewoluującej branży, w której nadchodzą zakazy dotyczące chemikaliów PFAS, jesteśmy i musimy być przygotowani” – mówi Louise Micolon.

Mieliśmy okazję testować kurtkę Helly Hansen wykonaną z tej innowacyjnej tkaniny i możemy potwierdzić jej hydrofobowe właściwości. Rzeczywiście mimo użytkowania i prania membrana wydaje się w pełni zachowywać ochronę przeciwdeszczową.

Kurtka narciarska Elevation Infinity Shell Jacket 3.0
Profesjonaliści zasugerowali wyposażenie kurtki w przydatne funkcje.

Zalecenia profesjonalistów

Profesjonalni narciarze, którzy współpracowali przy projektowaniu kurtki wskazali między innymi na potrzebę wyposażenia jej w dodatkowe funkcje. Są wśród nich między innymi liczne kieszenie do przechowywania oraz regulowane mankiety i dół. Zadbano także o mechaniczne zamki wentylacyjne dla zwiększenia oddychalności. Pomyślano o obszernym kapturze i detalach w kolorze hi-vis poprawiających widoczność na stoku.

Kurtka posiada także specjalną kieszeń Life Pocket+, która sprawia, że telefony działają dłużej w mroźnych warunkach. Na skutek sugestii narciarzy zrezygnowano natomiast z fartucha śnieżnego. Zdaniem profesjonalistów może on krępować ruchy a przez wielu użytkowników często nie jest w ogóle zapinany.

Kurtka Elevation Infinity 3.0 jest dostępna zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej. Znajdziecie ją w sklepach stacjonarnych i online od jesieni 2024 roku. Aby dowiedzieć się więcej o istniejącej kolekcji freeride ULLR i innowacyjnych technologiach Helly Hansen, odwiedź stronę www.hellyhansen.com.

Kurtka narciarska Elevation Infinity Shell Jacket 3.0
Kaptur zapewnia ochronę przed wiatrem oraz dużą widoczność nawet w trudnych warunkach.
Podziel się:
Copyright © 1995-2025  Mountain News LLC.  All rights reserved.