Najlepiej oceniane ośrodki

Ocena łączna

Ośrodek z trasami dla wszystkich poziomów zaawansowania, bliskie zakwaterowanie, liczne atrakcje apres ski i dobra szkoła narciarska to wspaniałe ferie na śniegu.

Najlepsze ośrodki narciarskie Ustroń | Jakie są najpopularniejsze ośrodki narciarskie?

Na portalu Skiinfo narciarze i snowboardziści mogą oceniać ośrodki narciarskie - i to w różnych kategoriach. Który ośrodek narciarski jest najbardziej przyjazny rodzinom? Który z nich ma najlepsze stoki? Gdzie są najlepsze snowparki? Które ośrodki narciarskie są najlepsze na après-ski? Tutaj znajdziecie najlepsze ośrodki narciarskie. Ogólna ocena w rankingu opiera się nie tylko na głosach naszych użytkowników, ale także na opinii naszej redakcji i specjalnym algorytmie, który bierze pod uwagę wiele dodatkowych czynników. Czy twój ulubiony ośrodek narciarski znalazł się na liście najlepszych stacji w regionie Ustroń? Zachęcamy też do udziału w naszym rankingu. Wystarczy kliknąć na dowolny ośrodek narciarski i wystawić mu ocenę.

Zaplanuj swój wyjazd

Ośrodki - Ustroń | FAQ

Ustroń, to miasto uzdrowiskowe znajdujące się w południowej części województwa śląskiego, w powiecie cieszyńskim. Leży w Beskidzie Śląskim na wysokości ok. 400 m n.p.m., między Czantorią Wielką (995 m n.p.m.) i Równicą (884 m n.p.m.). Narciarze mają tu do dyspozycji kilka ośrodków narciarskich. Największym z nich jest Czantoria. Stoki w Ustroniu są zróżnicowane pod względem trudności oraz obsługiwane przez wyciągi orczykowe, talerzykowe i krzesełkowe. Trasy w większości są oświetlone oraz w razie potrzeby sztucznie zaśnieżane. W mieście nie ma problemów z wypożyczeniem nart lub sprzętu do snowboardu. W pobliżu wyciągów narciarskich zlokalizowano szkółki narciarskie, gdzie wykwalifikowani instruktorzy pomagają w stawianiu pierwszych kroków. Ustroń z całą pewnością zadowoli miłośników narciarstwa biegowego, gdyż ma w swej ofercie około 6 km tras biegowych, znajdujących się na bulwarach nadwiślańskich. Trasy przeznaczone są zarówno dla narciarzy posługujących się stylem klasycznym (założony ślad), jak i wolnym. Trasy biegowe są ratrakowane, dzięki czemu ich stan jest bez zarzutu. Narciarze biegowi z całą pewnością docenią fakt, że można biegać nawet wieczorem, w świetle lamp rozświetlających bulwar. Wstęp na trasy biegowe jest wolny. W Ustroniu znajduje się także szkoła narciarstwa biegowego, co obecnie w Polsce jest rzadkością. Ustroń dysponuje ponad 6 tysiącami miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach i sanatoriach. W ramach bogatej oferty usług oferowanych przez różne obiekty uzdrowiskowe, można skorzystać z masaży, kąpieli solankowych, perełkowych i wirowych oraz inhalacji. W Ustroniu można również zasmakować znakomitej kuchni regionalnej, która najlepiej smakuje w góralskich chatach lub regionalnych karczmach. Prawdziwym rarytasem są placki ze szpyrkami, zbójnicka pieczeń, pstrąg po góralsku oraz chleb ze smalcem. Do Ustronia można dojechać drogą nr 81 z Katowic. Prowadzi do niej trasa E75 z Bielska-Białej. Z miejscowości tej, jak i również z Cieszyna, Krakowa i Katowic możliwy jest także dojazd autobusem. Dworzec autobusowy w Ustroniu położony jest w centrum. Z większych miast Polski można tu również dojechać pociągiem. Przez Ustroń przebiega linia kolejowa prowadząca z Goleszowa do Wisły. Miasto znajduje się w pobliżu Brennej, Istebnej, Szczyrku i Wisły, posiadających równie ciekawą ofertę dla narciarzy.
Copyright © 1995-2025 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.