Warunki narciarskie w ośrodku Lech Zürs am Arlberg w dniu 22. gru: Lech Zürs am Arlberg informuje o 75cm pokrywy śniegu na stokach i 73 z 88 czynnych wyciągów. Informacje o warunkach narciarskich i opadach śniegu są aktualizowane tylko podczas sezonu narciarskiego. Zapewniamy informacje o tym, ile jest czynnych stoków i wyciągów, kiedy ostatnio padał śnieg, ile śniegu spadło i jaka jest pogoda.
Narty w Lech i Zürs
Na pytanie o najlepszy ośrodek narciarski w Alpach, często pada określenie Arlberg. Lech i Zürs tworzą zachodnią część tego największego terenu narciarskiego w Austrii liczącego łącznie 305 kilometrów tras. Dostęp do tej ukrytej w śniegu miejscówki jest zimą tylko przez przełęcz Flexenpass. ZImowe ferie spędzają tu nie tylko najlepsi narciarze, ale także wielu celebrytów a nawet koronowane głowy. Dlaczego? Lech i Zürs oferują wspaniałą infrastrukturę, najlepsze hotele, niewiarygodną ilość wysokiej jakości, wielokrotnie nagradzanych restauracji, nowoczesne wyciągi i co nie mniej ważne, ośrodki te są wyjątkowo bezpieczne pod względem śniegu. Nierzadko w ciągu zaledwie kilku godzin występują tu ogromne opady śniegu, które sprawiają, że dolina i góry znikają pod grubą warstwą białego puchu.
Lech Zürs: fantastyczne położenie, pewność śniegu i spokój
Lech am Arlberg jest pięknie położony w Dolinie Lech. Wyciągi startują bezpośrednio z miejscowości. Jednym ze sposobów na rozpoczęcie dnia na nartach jest wjechanie wyciągiem Schlegelkop na szczyt. Dalej w górę na Kriegerhorn, z którego górnej stacji można podziwiać cały teren narciarski. Z każdej strony góry, stoki i trasy narciarskie schodzą do doliny.
Jeśli zjedziesz trasą 43 przez grzbiet w kierunku Steinmähderbahn, możesz wjechać 8-osobową kolejką krzesełkową na najwyższy punkt terenu narciarskiego na wysokości ponad 2300 metrów. Stąd rozpoczyna się dziesięć różnych tras zjazdowych prowadzących do doliny - spokojnie można tu spędzić pół poranka. Szczególnie polecanamy są stoki o średnim stopniu trudności "Sulzen" (46) i "Mohnenmähder" (35a).
Po wykonaniu kilku zjazdów na Steinmähder, Rotschrofen i Hasensprung, można udać się do Oberlech. Wioska hotelowa położona nieco wyżej niż Lech przez większość dnia oświetlona jest słońcem. Trasy zjazdowe biegną przez środek Oberlecha - podobnie jak we Francji. W Petersboden również początkujący znajdą dla siebie idealny teren do doskonalenia techniki narciarskiej. Polecamy kontynuowanie szusowania wzdłuż doliny do Lech, by następnie przetransportować się kolejką linową Rüfikopf do Zürs.
Szybko pokonacie prawie 1000 metrów wysokości aż na szczytu Rüfikopf 2350 m. Z góry widać już w oddali ośnieżone Zürs. Obydwa ośrodki narciarskie są doskonale połączone wyjątkową trasą narciarskiej: Der Weisse Ring (Biały pierścień). Prowadzi z Lech przez Rüfikopf do Zürs a następnie 5-kilometrową trasą Madloch wokół Omeshornu z powrotem do terenu narciarskiego Lech.
Zürs: Miejscowość narciarska na wysokości ponad 1700 m n.p.m.
Leżące na wysokości 1716 m n.p.m. Zürs am Arlberg jest jednym z najwyżej położonych ośrodków narciarskich w Austrii. Prawie wszystkie spośród tutejszych nielicznych hoteli mogą poszczycić się czterema gwiazdkami. Również trasy zjazdowe w Zürs należą do najbardziej urozmaiconych - bez problemu można tu spędzić cały dzień na nartach. Z samego Seekopf wiedzie osiem różnych tras zjazdowych. Nie można przegapić "Zürser Täli" (nartostrada 10) z Muggengrat i późniejszego zjazdu z Trittkopf. Obie trasy należą do najbardziej malowniczych zjazdów w Austrii.
Na koniec dnia pełnego wrażeń można jeszcze wybrać się do Madloch. Długi, podwójny wyciąg krzesełkowy prowadzi na Joch o wysokości 2450 m, który przy złej pogodzie może być nieco oblodzony. Ale potem jest jeszcze jedna, ostatnia atrakcja: 5-kilometrowy zjazd na zboczach Omesbergu. Na przerwę obiadową polecamy okolice Oberlech, na posiek i odpoczynek zaprasza tutaj wiele słonecznych tarasów.
Oczywiście koniecznie trzeba się wybrać do pozostałej części tego gigantycznego terenu narciarskiego, która leży po drugiej stronie przełęczy Flexenpass - Sankt Anton am Arlberg.