Ośrodek z trasami dla wszystkich poziomów zaawansowania, bliskie zakwaterowanie, liczne atrakcje apres ski i dobra szkoła narciarska to wspaniałe ferie na śniegu.
Tyrol jest zdecydowanie najpopularniejszym austriackim regionem turystyki zimowej. Narciarze i snowboarderzy mają tu do dyspozycji dziesiątki doskonale przygotowanych ośrodków narciarskich wyposażonych w najnowocześniejszą infrastrukturę. Kilka dolin oferuje szusowanie w stacjach narciarskich położonych na lodowcach, takich jak lodowiec Stubai na końcu doliny Stubai, lodowce ponad Sölden w dolinie Ötztal, lodowiec Pitztal czy jedyny czynny przez cały rok lodowiec Hintertux w dolinie Zillertal. Do najbardziej znanych i zarazem największych ośrodków narciarskich w Tyrolu, do których co roku przyjeżdżają na narty miliony gości, należą Ischgl, Kitzbühel, St. Anton am Arlberg i Serfaus-Fiss-Ladis.
Dzięki najnowocześniejszej infrastrukturze, dobrej lokalizacji i dostępności, wydajnym systemom naśnieżania i szerokiej ofercie, Tyrol stał się zimowym celem urlopowym nr 1 dla wielu narciarzy i snowboardzistów z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Czech, a także oczywiście z Polski. Profesjonalny nadzór nad trasami narciarskimi, dobra obsługa, szeroka sieć tras biegowych, zimowe szlaki turystyczne i tory saneczkowe, mnóstwo wariantów do jazdy w głębokim śniegu i słynne na całym świecie snowparki, liczne atrakcje kulinarne, kultowe bary après-ski i oazy wellness – każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Można tu wybierać spośród szerokiej i niezwykle zróżnicowanej oferty sportów zimowych. Największe ośrodki narciarskie Tyrolu to St. Anton (połączone wyciągami z leżącą już po stronie Vorarlbergu stacją Lech/Zürs) SkiWelt Wilder Kaiser Brixental, Ischgl czy Serfaus - Fiss - Ladis. Ale świetna ofertę narciarską maja także mniejsze stacje, które często specjalizują się w narciarstwie rodzinnym.
Dojazd do Tyrolu w zimie nie nastręcza trudności, ale trzeba być przygotowanym na duże natężenie ruchu w głównych okresach urlopowych (święta oraz luty - zwłaszcza w weekendy, gdy nastepuje wymiana turnusów).
Popularne trasy dla zmotoryzowanych jadących z Polski to droga przez Garmisch-Partenkirchen i Fernpass do Imst oraz połączenie autostradowe przez przejście graniczne Kiefersfelden-Kufstein. Możliwy jest tez dojazd od wschodu przez Pass-Thurn-Straße (B161), Hochkönigstraße (B164) czy Loferer Straße (B178). W Innsbrucku znajduje się międzynarodowe lotnisko, ale stosunkowo szybko można dotrzeć do Tyrolu również z portów lotniczych w Monachium i Salzburgu.Trudno wyróżnić w Tyrolu jedną szczególna atrakcję. Czy to après-ski w dolinie Zillertal, luksusowe nartowanie w Kitzbühel, urlop rodzinny w tyrolskiej Zugspitzarenie, freestyle w jednym z najlepszych tyrolskich snowparków, rozległe trasy zjazdowe, wąskie strome zbocza, nietknięte freeride'owe tereny czy po prostu relaksujące zjazdy po doskonale przygotowanych trasach – wszystko to znajdziesz w Tyrolu. Również oferta zakwaterowania jest bardzo urozmaicona: są tu zarówno 5-gwiazdkowe hotele z niepowtarzalną ofertą usług i wellness, a także tanie pensjonaty lub apartamenty dla tych, którzy nie lubią przepłacać.